Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Ikotity István, az LMP országgyűlési képviselője hétfői budapesti sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy nőtt az iskolai szegregáció az ezredforduló óta Magyarországon. Az LMP országgyűlési határozatban kérné fel a kormányt a szegregált iskolák felszámolására.
Az LMP országgyűlési határozatban kérné fel a kormányt az iskolai szegregáció pontos felmérésére és intézkedési terv kidolgozására az elkülönített oktatás felszámolása érdekében.
Ikotity István országgyűlési képviselő hétfői budapesti sajtótájékoztatóján kijelentette: bár kutatások bizonyítják, hogy az ezredforduló óta nő az iskolai szegregáció Magyarországon, és az is tudható, hogy a szegregált iskolákból rosszabb eredményekkel kerülnek ki a diákok, mégsem állnak rendelkezésre konkrét társadalomtudományos adatok a jelenségről.
A politikus elismerte, hogy a kormány is gondolkodik a probléma megoldásán, annak mikéntjéről azonban nem adtak számára egyenes választ – jelentette ki. Emlékeztetett arra is: tavaly a kormány – az LMP szerint szükségtelenül – rendeletalkotási jogot kapott a hátrányos elkülönítés tilalma alóli kivételek meghatározására.
Ikotity István a kilencosztályos alapképzés tervével kapcsolatban leszögezte: az irányt pártja jónak tartja, annak bevezetését ugyanakkor széleskörű társadalmi egyeztetésnek kell megelőznie. Példaként hozta a tudást lassabban, de alaposabban átadó finn modellt, amelyet azonban tizenöt év alatt vezettek be. Kijelentette ugyanakkor: a középfokú oktatás lerövidítése számára ijesztő.